Galussoo

opony zimowe - jakie i kiedy?

440 postów w tym temacie

Mimo że jeszcze sezon w pełni powoli zastanawiam sie nad kupnem nowych gumek zimowych do Grand Scenica '05 - tym bardziej że w zeszłym roku jak kupowałem na Passikonika w pażdzierniku to juz trzeba było czesto czekac na dostawe, a i ceny poszły w góre bo popyt był nie mały ;/

Wracając do tematu co sądzicie o:

- KLEBER Krisalp HP2 205/60R16 92H

- SAVA Eskimo S3 205/60R16 92H

- BARUM Polaris 3 205/60R16 92H

- Matador MP 59 Nordicca 205/60R16 92H

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam!!! :mrgreen:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KLEBER Krisalp HP2 205/60R16 92H wydają się najlepsze

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Eskimo S3 też mogę polecić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja polecam jak każdą gumę, kup nową - nie używaną

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jodelka ja tylko i wyłącznie nad nowymi myślę ;)

Zastanawiam się jeszcze nad Michelin Alpin A4 205/60R16 92H - ale cena ;/

Chyba jednak SAVA Eskimo S3 205/60R16 92H będą najlepszym wyborem - przy okazji cenowym :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam Michelin Alpin A3 i nie jestem z nich zbytnio zadowolony :-(

(uważam że nie które tańsze opony dają lepsze efekty)

Za rok będę myślał nad oponami na przednią oś i pewnie wybiorę:

http://www.opony.com/parametry-opony/vredestein-snowtrac-3-205-60r16-92-h

Na tył wówczas pewnie pójdą moje Michaśki a później... może w Nokiany ale sam jeszcze nie wiem co bym tam chciał wstawiać...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja wprawdzie mam innego Scenica z innym rozmiarem opon, ale mam Kleber Krisalp HP2 kupione nówki przed ubiegłą zimą i jestem zadowolony po pierwszej zimie :) gumiarz polecał mi Matadory MP59, nawet mu uległem, ale nie miałem cierpliwości czekać na nie i kupiłem od ręki w tej samej cenie Klebery... dodam tylko, że letnie mam Matadory i już trzeci sezon im leci i są OK, zobaczymy ile bieżnika ubyło po trzecim sezonie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

szukam dobrych i nowych opon na zime do renault scenica II

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Andrzej - masz cały ten wątek o takowych oponach :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pieczar własnie slyszalem ze Matadory letnie są ponoć dobre - pytanie jak z zimowymi.

Co do wyboru - bo w koncu jeszcze nie zakupiłem - zastanawiam sie pomiedzy Kleberkami a Sava - tylko co do Sava myślałem nad modelem ESKIMO S3+ a ostatnio na allegro zauważyłem model ESKIMO HP - orientuje się ktoś jaka jest róznica pomiedzy nimi oprócz wygładu bieżnika?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

S3 - polecę jak polecałem

HP - nie znam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pieczar własnie slyszalem ze Matadory letnie są ponoć dobre - pytanie jak z zimowymi.

zgadzam się :) nie narzekam, 3-ci sezon już jeżdżą, zobaczymy po przebuciu ile bieżnika będzie... miałem szczerą chęć wziąć zimowe Matadory, ale gumiarze mnie zbywał, że ciągle jadą i wziąłem Klebery, z których jestem zadowolony, nie zakopałem się ani razu ubiegłej zimy, a obok pracy niezbyt regularnie się odśnieża ulice

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś mi powiedział, że felgi aluminiowe nie są wskazene na zimę, ponoć śniedzieją od soli i robią się nieciekawe. Obecnie mam założone całoroczne opony nawet dośc porządne dunlopy na aluminiowych renowskich felgach . Szkoda by mi było gdyby się za szybko zniszczyły.

Mam w zapasie zimówki na stalowych felgach, nie wiem jednak czy je przekładać , w sumie mało jeżdżę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jeszcze jedno : Czy koniecznością jest oznaczanie opon , które z którego koła ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma takiej konieczności, ważne żeby tylko nie założyć opony niezgodnie z jej kierunkiem jazdy. Jak masz różne opony to na jednej osi musi być ten sam wzór bieżnika. Dodatkowo ja zakładam tak, by raczej równomiernie się ścierały (przód jakoś wyciera się mocniej, więc teraz będzie jechał z tyłu).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta