Galussoo

opony zimowe - jakie i kiedy?

440 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

2 godziny temu, darek9999 napisał:
Dębica Navigator 2. Całoroczne sprawdzone w boju. Zimą, latem, na mokrym, na suchym. 

W lecie się sprawdzają przy upałach? Wyglądają bardziej jak zimówki. Właśnie szukam całorocznych do firmowego berlingo.

Edytowane przez sebap
Usunąłem podpis z Tapatalka.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam jestem zaskoczony jak dobrze się sprawdzają. Są zaskakująco ciche. Nie noszą żadnych objawów zbyt dużego zużycia. Ja jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony.

Samochód to Xsara Picasso.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak miałem Scenica to na zimówkach jeździłem cały rok. Też się nie zużywały zbyt mocno. Wulkanizator mi mówił, że to nie problem i że wcale się zimówki bardziej nie zużywają a jedyny problem może być gdy ktoś zahamuje bardzo ostro i się zetrze guma w jednym miejscu (co jest trudne mając ABS ale nie niemożliwe). Myślę że i przy letnich mógłby być wtedy problem. Generalnie kiedyś już też jeździłem na zimówkach latem i też nie obserwowałem znacznego zużycia, więc jak ktoś nie chce zmieniać to warto kupić dobre zimówki i na te 5-6 lat wystarczą (przy średniorocznych przebiegach rzędy 15-20 tysi).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zakupiłem opony Nokian letnie i zimowe (produkowane w Rosji):

zimowe - WR D3 185/65 R 15 88T

letnie - iLine 185/65 R 15 92H

postawiłem na jedną markę i na razie nie narzekam, są ciche i trzymają się drogi. mam je dopiero po 1 sezonie więc co do ścieralności na razie nie mam wiedzy, cena w porządku zimowe za 4 szt. 825zł, a letnie 781zł.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecnie w aucie mam założone hankooki kinergy 4S, gumy dwuletnie w bardzo dobrym stanie. Zastanawiam się co z nimi zrobić, zimówki zostały mi po poprzednim aucie wiec może jednak przekładka, a te całoroczne traktować jako opony na lato ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta