Skocz do zawartości
fatar

dostęp i przeznaczenie bezpieczników

Recommended Posts

Witajcie. Gdzie w Grandzie z 2005( benzyna 2.0) są bezpieczniki od grzania lusterek, tylnej szyby oraz od nagrzewnicy szyby przedniej- coś mi padło i nie działa np. sympatyczne osuszanie przedniej szyby ale i jednocześnie nie grzeją lusterka i tylna szyba ? Może jakieś sugestie ....? Dzięki. Fatar.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ogrzewanie lusterek bezpiecznik W skrzynka bezpieczników przy kierownicy po lewej stronie (pod regulacją świateł), ogrzewanie tylnej szyby bezpiecznik nr 6 w skrzynce w komorze silnika, ale raczej chyba padł panel klimatyzacji, nie wierzę że te bezpieczniki w jednym momencie się przepaliły

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

jak w każdym po lewej pod kierownicą i pod machą w puszcze przed kierowcą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jedna w kabinie, w desce rozdzielczej pod pokrętłem ściemniania oświetlenia deski, druga po prawej stronie akumulatora, patrząc od przodu. Są jeszcze pod szufladą fotela kierowcy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kupiłem scenic II 2004 r, nie działa światło cofania podejrzewam że to bezpiecznik, który znajduje się w komorze silnika, bo taki opis rozmieszczenia znalazłem w internecie skrzynka bezpieczników patrząc z przodu po prawej stronie akumulatora, ale jak do niej się dostać bo nie wiem czy trzeba wymontować akumulator bo nie mogę zdjąć pokrywy bezpieczników, może w duży mróz powoduje te problemy a nie chcę połamać pokrywy czy ktoś może mi pomóc z góry dziękuje za jakąś poradę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepiej włącznik sprawdź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

są dwa rodzaje- z wkrętami i z zaczepami, pewnie masz z zaczepami- musisz użyć wkrętaka o długości ok 20 cm, aby wcisnąć zatrzask pomiędzy skrzynką a akumulatorem, drugi jest z tyłu skrzynki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzięki spróbuje , ale jest to pierwszy mój samochód w którym nie mogę wymienić , a przynajmniej sprawdzić czy nie jest przepalony

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podpinam się pod ten wątek bo nie chcę zakładać nowego. Czy w Sceniku II ph2 skrzynka z bezpiecznikami znajduje się tylko obok akumulatora? Pd kierownicą jest tylko mały schowek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

trzeba wyjąć klapkę od tego schowka, za nią są bezpieczniki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki! Kamień z serca mi spadł. Myślałem że to jedyna skrzynka za akumulatorem. Tam żeby zmienić jakiś bezpiecznik :dobani: trzeba mieć ręce jak złodziej podolski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

- ja wiem, że pytanie bardzo głupie

- ja wiem, że powinny być 'pod fotelem kierowcy' lub 'koło fotela kierowcy'

- ja wiem, że chyba gdzieś pod podłokietnikiem i jego schowkiem

- ja wiem, że jakieś też powinny być po lewej stronie kierownicy, w megi tam miałem, a tu jest jakiś schowek :) i to pusty

ale..

dziś spędziłem 20 minut na poszukiwaniach w aucie i nic. Googlam, szukam po necie i nic. Nadal nie wiem jak się do nich dobrać. Chciałbym testowo odpiąć na chwilę bezpiecznik od ręcznego, albo jeśli dzięki temu nie będzie mi pikać po wejściu do samochodu to nie wkładać go z powrotem do czasu naprawy wspomnianego hamulca.

W mojej wersji jest ruchomy podłokietnik ze schowkiem. Po przesunięciu go do pozycji na maxa w tył odkrywam pokrywę gniazda OBD(?).

z góry dzięki za namiary

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to byłeś blisko- pod wyłącznikiem ręcznego jest "pusty schowek"- musisz go szarpnąć w dół- za nim są bezpieczniki. Pod podłokietnikiem jest gniazdo serwisowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ten od ręcznego też tam jest? Czy jednak gdzieś pod siedzeniem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pod siedzeniem kierowcy też są bezpieczniki.

Musisz wyjąć szufladę.

Najpierw odepnij obramowanie szuflady a potem naciśnij boczne zapięcia i wysuń szufladę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przydał by się wykaz wszystkich skrzynek z bezpiecznikami i opis za co są odpowiedzialne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jest w "pobieralni"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzięki ropuch!

@jaroez:

nie mam dostępu, ani nie spełniam podstawowego warunku aby go otrzymać ;)

Niemniej, od ręcznego to o ile wiem numer bezpiecznika: 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

już niedługo :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta