fiestunia

[VIN] Sprawdzenie pojazdu W VIN występuje tylko zero a nie O

2548 postów w tym temacie

Witam

czy może ktoś rozszyfrować mój VIN: VF1JA0NN521242202

z góry wielkie dzięki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

VIN: VF1JA0NN521242202

Marka: RENAULT

Model: SCENIC

Kraj pochodzenia: FRANCE

Typ nadwozia: VAN

Wersja modelowa: ROZKODOWANIE WG. DANYCH PRODUCENTA

Skrzynia biegów: 5 SPEED MANUAL

Region: 1 V Europa

Kraj: 02/01 VF Francja

Producent: 03/02 F1 Renault / Chrysler Eagle

Szczegółowe Model: 08/04 JA0NN Nieznany

Cyfra: 9 5 Nieważny

Rok produkcji: 10 2 2002

Assembly Plant: 11 1 1

Numer seryjny: 17/12 242202 242202

a najlepiej to w ASO, w sieci więcej niż wyżej nie znajdziesz

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To znaczy się tak, ja się zarejestrowałem, i 3 razy czekałem po 3 godziny, przepraszam, raz zostawiłem na całą noc i nic. Ale znam przypadki, że poszło w ciągu tej samej godziny, a były i przypadki, że aktywacji trzeba było szukać w poczcie SPAMów. Jak długo masz to autko, czy zakupiłaś/eś na polskich tablicach (bo nie wynika z Twojego profilu czyś czś on lub ona, z nicka żeś niewiastą)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zarejestrowałem się na stronie : http://www.renault.pl/my-renault/moje-pojazdy

i nic po 3 godz. wyłączyłem, napisałem do Renault i otrzymałem odpowiedź:

W nawiązaniu do Pana e-maila uprzejmie informujemy, iż do aplikacji Moje Renault można rejestrować pojazdy pochodzące z rynku Polskiego, które nie są starsze niż 10 lat.

więc mój za stary i nie z Polskiego rynku

Mam na imię Łukasz, jestem właścicielem Scenica od 27.11.2011r. przywieziony był z Francji

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
do aplikacji Moje Renault można rejestrować pojazdy pochodzące z rynku Polskiego, które nie są starsze niż 10 lat.

bezedura ;) mój pochodzi z Francji, a zarejestrowałem go w mig... nawet ma blachy francuskie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popieram, że bzdura, mój też niepolski i mi nawet po francusku opisało go.

Zresztą, jak się rejestrowałem to jedynie mail aktywacyjny przyłazi z opóźnieniem, auta można pododawać jakie się chce już i ile się chce.

Jak macie problemy to piszcie do mnie na PW z nmerem VIN - wpiszę w moje konto auta i wam przekleję co mi o nich powiedziało.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja Ci zaraz przyślę ok. ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Macie rację, popsuła się im strona i nic tam nie działa.

...ale mimo tego sobie poradziłem i odesłałem komplet danych (też po francusku ;))

dodatkowo napisało na stronie że pestkowy scenic ma jakąś wadę wrodzoną i do naprawy w aso, na coś ta strona może się więc przydać.

Ktoś jeszcze chce? podajcie też datę rejestracji auta, w pestkowozie wymagało do weryfikacji.

aaa.. i są jakieś promocje - tam:

OFERTA ŚWIĄTECZNA MOJE RENAULT

22% rabatu na oryginalne części zamienne w Autoryzowanym Serwisie Renault.

Oferta ważna do : 31/01/2012

Kod oferty : 2011002

75% rabatu na produkty z kolekcji ROBERT KUBICA! oraz do 20% rabatu na kolekcję Red Bull Renault i Lotus Renault! Dodatkowo wyjątkowy prezent!

Oferta ważna do : 15/01/2012

Kod oferty : 2011004

10% rabatu na oryginalne akcesoria w Autoryzowanym Serwisie Renault.

Oferta ważna do : 31/01/2012

Kod oferty : 2011003

Przy cenach renault/aso pewnie jak by dali i 95% to taniej allegro :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już Ci wysłałem nr VIN i datę pierwszej rejestracji - z góry wielkie dzięki :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
VIN: VF1JA0NN521242202

Marka: RENAULT

Model: SCENIC

Kraj pochodzenia: FRANCE

Typ nadwozia: VAN

Wersja modelowa: ROZKODOWANIE WG. DANYCH PRODUCENTA

Skrzynia biegów: 5 SPEED MANUAL

Region: 1 V Europa

Kraj: 02/01 VF Francja

Producent: 03/02 F1 Renault / Chrysler Eagle

Szczegółowe Model: 08/04 JA0NN Nieznany

Cyfra: 9 5 Nieważny

Rok produkcji: 10 2 2002

Assembly Plant: 11 1 1

Numer seryjny: 17/12 242202 242202

a najlepiej to w ASO, w sieci więcej niż wyżej nie znajdziesz

dzięki, ale mój scenic jest z 1999 roku a nie z 2002 :o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To mnie trochę zmartwiło. Widać od wizyty w ASO nie ucieknę . Jednak gdyby tak na chwilę przycupnąć i zastanowić się nad tą " wadą wrodzoną " hmm... przecież producent nie powinien sprzedać auta , które nie spełnia podstwowych warunków bezpieczeństwa ŚWIADOMIE ! A skoro jest to zarejestrowane czyli wada ta gdzieś tam widnieje w systemie.

Ten fakt jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, iż przed zakupem zwłaszcza tak poważnym powinno się pobyć trochę na forach i zasięgnąć podstawowej wiedzy. Samo czytanie opini za i przeciw nie daje miarodajnego i rzeczywistego poglądu.

Właściwie jak do tej pory to nie narzekam to co wymieniłam czyli olej i rozrząd nie były koniecznością tylko nieufnością do poprzedniego właściciela. Koniecznością natomiast jest wymiana tarcz, ale to też normalne w starych samochodach.

Dzięki Dominik za stracony czas :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czasami wady wychodzą kilka lat po premierze samochodu, jeśli są poważne i związane z bezpieczeństwem to producent ogłasza wtedy właśnie, że daną partię trzeba naprawić (i to w ASO). Oficjalnie auto powinnaś serwisować wyłącznie w ASO, a tym samym przy sprawdzeniu w systemie wyświetliłoby się mechanikom, że mają takie kwestie do poprawienia. Sporo wad wychodzi po dłuższym używaniu, może jakiś materiał okazał się mniej trwały, może w testach coś przeoczyli i teraz w nieparzystych godzinach przy niskiej temperaturze jest 5% szans, że np. koło odpadnie ;)

Wady bywają też kosmetyczne, tzn. coś jest nie tak, ale jest to mega powszechne, np. w jednym aucie, którym miałem okazję jeździć od nowości coś stukało w tapicerce. Efekt nie wiązał się z zużyciem (nowe auto!), ale z tym, że podczas składania modelu nagminnie zostawiano jakiś klocek w słupku i to coś właśnie stukało. Producent usuwał tę wadę za darmo, nawet po okresie gwarancyjnym, ot tak jako znany błąd i żeby nie popsuć sobie opinii (inna sprawa, że to robota była na pół godziny może).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reno.pl powiedziało mi że:

RENAULT a décelé un possible serrage non sollicité en roulant du frein de parking assisté. Cet incident est susceptible de mettre en cause votre sécurité. L'intervention consiste ŕ reprogrammer le calculateur du frein de parking assisté

Co znaczy że nie podoba się Twój pestkowy renault i trzeba cośtam przeprogramować na kompie.

A tak w ogóle to już wszystko zdaje się działać deko lepiej na stronie, nie wali tak błędami, chociaż auta dalej nie udaje się dodać, chodzi żółwiowato wolno też.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja już zapomniałam o tym temacie :D Chodzi, działa i nie psuje się. Po co mi się stresować ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta