Skocz do zawartości
mavick007

Opony bieżnikowane/ używane czy warto...

Recommended Posts

robi

Właśnie. Kwestia doboru bazy do nalania opony. Jeśli podstawa do nalania jest dziadostwem to nalewka nic nie warta. Szanująca się firma nie będzie takich bubli robić. Proces wulkanizacji jeśli jest przeprowadzony zgodnie ze sztuką to opona niczym nie odbiega od nowej. Są na to normy i przepisy. Jeśli firma nie spełnia ich nie ma prawa wprowadzać do obrotu takiego towaru. Kto utrzyma się na rynku jeśli będzie robił dziadostwo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość

Niestety dopiero po czasie dowiadujemy się że to było dziadostwo a firma już kasę zgarnęła i nie myśli oddać, bo zawsze znajdzie kruczek by nie uznać gwarancji.

Im cena bardziej zachęcająca tym więcej głupców na swoje wątpliwej jakości produkty naciągnie.

Potem możecie pisać na Beredyczów....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Arek

A czy kiedykolwiek komuś udało się nawet z nową oponą coś na gwarancji zdziałać?

Bo mnie nigdy, i wśród znajomych też nikomu... gw to fikcja... chyba, ze 3 metry za wulkanizatorem po montażu się stanie...

A tak zawsze coś znajdą by się wykpić....

Nikt już mnie nigdy do "nalewek" nie przekona... to już wolę używki... ale też staram się ich unikać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    oolsztyniak

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem opon letnich to :

Najtańsze

185/65/15 - Kormoran 139 zł

195/65/15

Kormoran 151

Dębica 151

Barum 154

Dayton 152

Ceny brutto - opony fabrycznie nowe dot 15.

Przy zakupie 4 sztuk dostawa - pobranie gratis.

Oczywiście F-Vat 23% :ok:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Komarek

A 205/55/17?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    oolsztyniak

Nie pytałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Komarek
    :cry:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    art2310

Niestety przypiliło mnie ostatnio z oponami i trzeba było coś wybrać.Kupiłem w tamtym tygodniu nalewki na Alledrogo.Cały komplet z 2-letnią gwarancją.Wzór oczywiście Conti.Contact 2.Oponki przyszły ładnie zapakowane z gwarancją.Na pierwszy rzut oka solidnie wykonane,żadnych zbędnych nadlewów,odłażącej gumy itp.W piątek założone do samochodu,z wyważeniem żadnych problemów.Wulkanizator stwierdził że dobrze zrobione i podejrzewał nawet że wstępnie wyważone tylko nie mam pojęcia jak to robią.W sobotę zrobiłem trasę do Wałbrzycha i całkiem przyjemnie się na nich jeździ.Przede wszystkim są ciche,dobre prowadzenie do 130km/h.Szybciej nie miałem okazji jechać ale w końcu Scenic 1 to samochód rodzinny a nie jakaś pseudosportowa bryka.Jak na razie to wg.mnie dobry zakup zobaczymy jak dalej.Dodam też że gość w rozmiarze 195/60/15 dopiero niedawno wprowadził do obrotu oponki z tym wzorem bieżnika ale w rozmiarze 195/65/15 sprzedał 90 kpl.(360 szt) To raczej mało nie jest a reklamacji nie miał podobno żadnych.Ma też oponki z innymi typami bieżników ale te Conti są chyba najlepszym wyborem.Czas pokaże czy się mylę czy nie. :hura:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    RobercikN

Komarek ja mam uzywki 205/55 17 bo sobie nówki kupilem za 410/szt. Niestety w tym rozmiarze sa drogie. Jakbys chcial to moge zrobic dokladne zdjecia i zmierzyc bieznik. Oponki sa z konca 2012 wiec ciut ponad 2 lata. Co do ceny to sie dogadamycff2b5b496786e876e241197a444318e.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Komarek

Te z fotki? . Za 400 zł/szt? Toż to na jeden sezon. Nie,dziękuje. Nowe koreańskie po 450....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    RobercikN

Nie. Po 410 za sztuke to ja kupowalem nowki michelin primacy 3. Te ze zdjecia mam na sprzedaz i wiem ze na sezon moze dwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Komarek

Dzięki, na sezon szkoda zachodu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Delta

Moim zdaniem warto, jeżeli w zimie mało jeździmy i auto przeważnie stoi, a szkoda kasy na nowe opony. Mam targumy i nieźle wgryzają się w śnieg, natomiast gorzej jest z hamowaniem na mokrej nawierzchni. Do moich potrzeb są dobre.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Martinezzz

Jak z homologowaniem takich bieżnikowanych opon? Ktoś daje gwarancję, że taka opona nie uszkodzi się podczas jazdy (tak jak ma to miejsce wielokrotnie w przypadku sam. ciężarowych) ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta