Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Wiecie może czy komputer pokazuje takie samo spalanie paliwa jak i gazu ? czy na gazie zamiża ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Witam

Wiecie może czy komputer pokazuje takie samo spalanie paliwa jak i gazu ? czy na gazie zamiża ?

Na lpg pokazuje cuda, wiec nie patrz na to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Witam

Na lpg pokazuje cuda, wiec nie patrz na to

Jak również stan paliwa w baku, też cuda pokazuje. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie komputerek pokazuje średnie spalanie na 33 l gazu około 8.5 l PB przy spokojnej jeździe max 90km/h a kilometrów robię około 330km średnia lpg wynosi 10l czyli około 1,5l różnicy i tak sobie przeliczam.

A jak widzę 10l to sumienie mówi zwolnij zwolnij.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, niedawno założyłem do swojego Scenica instalkę LPG i szlag mnie trafia jak patrze na wskaźnik paliwa. Co doleje to zaraz pokazuje rezerwę, potem wskazanie podskoczy ale czy do właściwej wartości? Teraz nie mam pojęcia ile mam benzyny w baku , dojdzie do tego że naleje ją pod korek :)

Jak sobie radzicie z tym problemem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robimy reset zegarów .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no wlasnie, dlaczego scenic tak dziwnie czyta poziom benzyny? nie mogl by czytac co kazde uruchomienie? a moze jakis modul ktory by to wymuszal?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Nie scenik a prawie wszystkie rombniete.

Czyta poziom przy tankowaniu a potem sobie komp liczy i tyle. Wystarczy reset zegarow w scI lub odpiecie zasilania na chwilke lub tez dotankowanie litra paliwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A skąd Renault wie, że tankowałem ?

Reset zegarów kasuje też komputer ?! (przebieg, spalanie,....)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Skąd wie nie wiem, ale wie.

Reset zegarów nie kasuje przebiegu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, niedawno założyłem do swojego Scenica instalkę LPG i szlag mnie trafia jak patrze na wskaźnik paliwa. Co doleje to zaraz pokazuje rezerwę, potem wskazanie podskoczy ale czy do właściwej wartości? Teraz nie mam pojęcia ile mam benzyny w baku , dojdzie do tego że naleje ją pod korek :)

Jak sobie radzicie z tym problemem?

Hey`ka,

ja się już przyzwyczaiłem a wskaźnik benzyny nigdy jeszcze nie pokazał rezerwy. Ubywa, ubywa a potem jakby nigdy nic znów mam pół baku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hey`ka,

ja się już przyzwyczaiłem a wskaźnik benzyny nigdy jeszcze nie pokazał rezerwy. Ubywa, ubywa a potem jakby nigdy nic znów mam pół baku.

Praktycznie nic nie zrobisz, pływak / wskaźnik sam się przestawia. Ja miałem dobrze jakieś pół roku, potem poprawili reklamacyjnie, potem znowu, a teraz dałem sobie spokój. Jeżdżę na czuja, albo aż alarm pustego LPG zacznie śpiewać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyta poziom przy tankowaniu a potem sobie komp liczy i tyle. Wystarczy reset zegarow w scI lub odpiecie zasilania na chwilke lub tez dotankowanie litra paliwa.

Jeszcze raz spytam, jeśli po wspomnianych zabiegach wskazanie poziomu paliwa podskoczy do góry to czy pokazuje faktyczną ilość paliwa w zbiorniku? Czy jest to nadal wskazanie zafałszowane?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a u mnie gdy jezdze na lpg wskaznik nie opada :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Jeszcze raz spytam, jeśli po wspomnianych zabiegach wskazanie poziomu paliwa podskoczy do góry to czy pokazuje faktyczną ilość paliwa w zbiorniku? Czy jest to nadal wskazanie zafałszowane?

Pokazuje poprawnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem przed montażem gazu i z tego co wiem to emulatory rozwiązują sprawę wskazania stanu paliwa Pb.

Przykład:

Emulator typu FLE-P, przywraca prawidłowe wskazanie poziomu paliwa w samochodach zasilanych gazem LPG/CNG i wyposażonych w komputer pokładowy. Instalacja gazowa w samochodach wyposażonych w komputer pokładowy może spowodować zakłócenie wskazań poziomu zużycia benzyny, ponieważ funkcja ta jest realizowana na podstawie przejechanego dystansu i warunków użytkowania (w samochodach nie wyposażonych w komputer jedynie na podstawie pływaka w zbiorniku). Tak więc mimo, że samochód pokonuje dystans na zasilaniu gazowym, komputer sygnalizuje błędnie ubytek benzyny co wprowadza kierowcę w błąd i uniemożliwia prawidłowe określenie aktualnego stanu benzyny. Problem ten niweluje EMULATOR FLE-P, który koryguje wskazania komputera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Owszem, racja, ale połowicznie. Np. we Fiacie paliwa nie ubywa a w Renaultach owszem mimo, że paliwa jest dużo.

Tylko jedna rzecz. Obyś się nie zdziwił, że czasem pokaże bzdury. Poza tym i tak będziesz jeździł na licznik jak to robi 100% użytkowników LPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Obyś się nie zdziwił, że czasem pokaże bzdury. Poza tym i tak będziesz jeździł na licznik jak to robi 100% użytkowników LPG

A reset zegarów , przywraca poprawne wartości :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
i tak będziesz jeździł na licznik jak to robi 100% użytkowników LPG

100% racji, nie znam użytkownika gazu, który nie jeździł by na licznik. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta