Skocz do zawartości

Recommended Posts

By było jasne. Nie liczy Pb lecz liczy powietrze z przepływomierza i sondy. Na tej podstawie oblicza Pb i pokazuje odpowiednie wskazania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, zamontowałem emulator FLE-P i coś jest nie tak, na pełnym baku pokazuje o dwie kreski za mało, co prawda zamiast gdzieś do zapłonu 12v + podłączyłem do zapalniczki pod fotelami ale tam właśnie pojawia sie 12v po przyciśnięciu przycisku START czy to może być powód czy może ten amulator nie współpracuje ze scenikiem II

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie,

Pytanie odnośnie informacji kiedy licznik sprawdza stan faktyczny poziomu paliwa w zbiorniku?

Jadąc na LPG komputer pokazuje spalanie chwilowe. W związku z tym (tak myślę, że z tym) spada mi poziom paliwa na wyświetlaczu, i zasięg się zmniejsza. Pytanie kiedy komputer sprawdza faktyczny stan paliwa i czy można go jakoś zmusić do tego zadania?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można zastosować emulator , jeśli nie chcesz bawić się w resetowanie zegarów .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem po montażu instalacji Lovato. Cena 2400 pln. Butla 680x200 (pełna) 60 litrów (powinno wchodzić 48l ale weszło 58l - nie narzekam:). Bez emulatora wskazania poziomu paliwa. Przejechałem 1200 km. (śr. spalanie rzeczywiste w trasie 10l/100km a wg kompa 8.2l/100km. Pomimo braku emulatora wskazania poziomu paliwa wskazanie benzyny co jakiś czas się uaktualnia. Dlaczego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Butla 680x200 (pełna) 60 litrów (powinno wchodzić 48l ale weszło 58l - nie narzekam:).

to chyba nie jest bezpieczne- jak będą cieplejsze dni i gaz zwiększy swoją objętość to może być problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za bardzo podgięty pływak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam, zamontowałem emulator FLE-P i coś jest nie tak, na pełnym baku pokazuje o dwie kreski za mało, co prawda zamiast gdzieś do zapłonu 12v + podłączyłem do zapalniczki pod fotelami ale tam właśnie pojawia sie 12v po przyciśnięciu przycisku START czy to może być powód czy może ten amulator nie współpracuje ze scenikiem II

Też zamontowałem w ostatnim czasie LPG oraz emulator poziomu benzyny. tez miał być podpięty pod zapalniczkę ale tam zanika po pewnym czasie napięcie. Emulator musi mieć stały Plus bo inaczej nie będzie w pełni poprawnie działał. Od razu powiem że nie ma rynku emulatora który zatrzyma spadanie poziomu paliwa na desce rozdzielczej podczas jazdy. Emulator jedynie po każdym wyłączeniu zapłonu i włączeniu na nowo pokazuje aktualny stan paliwa w baku. :ok:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podczas jazdy przypadkiem zauważyłem następująca rzecz. W czasie jazdy na benzynie ze stałą prędkością po równej płaskiej nawierzchni spalanie wynosi przykładowo przy 100 km/h około 6 - 6,5 l na 100 km, po przełączeniu na LPG prędkość jak i nacisk na pedał gazu pozostaje bez zmian, natomiast wzrasta spalanie chwilowe według komputera do około 9l /100 km.Po ponownym przełączeniu na benzynę  spalanie spada. Próbowałem kilkakrotnie przełączać i w jedna i w drugą stronę, nie zmieniając nacisku na pedał gazu, prędkość sie nie zmienia, a spalanie według komputera tak. To znaczy na benzynie spada, na LPG wzrasta. Ile spala faktycznie nie wiem, bo   nie sprawdzam. Czy też tak macie w swoich autach? Czy coś jest nie teges z instalacja LPG? W ciągu ostatniego miesiaca zaobserwowałem wzrost spalania  LPG według komputera, lecz policzyłem to na karb niższych temperatur zewnętrznych

Edytowane przez pablo19705

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Komputer nie pokaże Ci faktycznego spalania lpg że względu że jest skalibrowany na pb. A że lpg pali więcej niż pb stąd też różne wyniki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak na logikę to przy tym niezmienionym otwarciu przepustnicy spalanie na komputerze nie powinno ani wzrosnąć, ani spaść. Komputer dalej podaje tą samą ilość benzyny choć jest to podawanie wirtualne. Co innego gdy ze względu na kaloryczność gazu spada prędkość. Wtedy mocniej wciskamy gaz i przy tej samej prędkości jak na benzynie rzeczywiście spalanie (wirtualne) może wzrosnąć. Oczywiście warunki eksperymentu muszą pozostać identyczne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta