Skocz do zawartości
bammber

Zmiana oleju z Castrol na Elf

Recommended Posts

bammber

Witam, mam pytanko, obecnie moje "żelazko" pracuje na Castrol-u EDGE FST 5W30 ale zbliża się wymiana oleju i chciałbym zalać go olejem ELF EVOLUTION FULL-TECH FE SOLARIS DPF 5W30. Czy zmiana z Castrol na Elf nie będzie miało wpływu na pracę i żywotność silnika? Obecny przebieg to 204.000tyś. (od wymiany do wymiany czyli co 15.000tyś bez dolewek), brak filtra cząstek stałych (fabrycznie wyszedł bez tego ustrojstwa). Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Pitek

a co ma się stać ? superolu lać nie będziesz, to też nic się nie stanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    bammber

chodzi mi o to czy Castrol 5W30 to to samo co Elf 5W30? Olej olejowi nie równy. Na Castrol-u chodzi bez zarzutu czy na Elf-ie będzie tak samo? Niby parametry te same ale czy aby na pewno?????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Pitek

na pewno to nie to samo, firma inna, proces produkcji pewnie inny itd., ale nic się stać nie ma prawa

ps. osobiście nie zalałbym żadnego z nich :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    kcichy
    chciałbym zalać go olejem ELF EVOLUTION FULL-TECH FE SOLARIS DPF 5W30.

Ok ale...

brak filtra cząstek stałych (fabrycznie wyszedł bez tego ustrojstwa).

Wszędzie podają, że ten olej jest właśnie do diesla Z filtrem cząstek stałych więc zastanów się czy warto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    bammber
    ps. osobiście nie zalałbym żadnego z nich :)

to zdradź tajemnicę jaki byś polecił?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Pitek

Ja bym zalał Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 xD ale każdy leje co tam sobie chce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ZygaM

Dotyczy Koleos 2.0 DCi, skrzynia automatyczna.

Kilka pytań;

1/ co ile km wymienia się olej w silniku, wiadomo że i filtry?

2/ co ile km w skrzyni automatycznej ?

3/ jakie oleje do skrzyni i silnika?

4/ jaki przypuszczalny koszt łącznie?

Pytam, ponieważ to mój pierwszy diesel. Po drugie, były właściciel serwisował auto ale poza ASO, teraz nawet nie odbiera telefonów od przedstawiciela Renault Polska. Nie ma żadnych faktur bo niby nie były u potrzebne. Ponoć wymieniał oleje zgodnie z serwisówką i licznik jest ustawiony prawidłowo. Salon RP w ramach przeprosin, chce mnie zaprosić na zniżkową wymianę oleju i w silniku i w skrzyni automatycznej (w skrzyni ponoć był wymieniany przy 150 000, teraz jest 175). Olej w silniku czorny - nie znam się ale chyba wymienię.

Jutro jestem umówiony w RP na Jerozolimskich na rozmowę w sprawie uzgodnień wymiany, tylko na rozmowę, bo nie będę miał czasu.

Edytowane przez ZygaM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    sebap

Co do czarnego oleju w kopciuchu to standard. W skrzyni bym wymienił bezdyskusyjnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ZygaM

Dzięki za odzew. Byłem dzisiaj w RP. Dostałem to co chciałem, a co do wymiany olejów i filtrów - wstrzymam się jeśli chodzi o serwis, zobaczę co powie mi szwagier. Przyczyna wstrzymania decyzji co do serwisu Renault jest prosta, żadnych konkretów, po prostu zdanie - dogadamy się.

A patrząc na wydruki historii jakie otrzymałem od nich (dziękuję bardzo ), to ceny spore. Sama wymiana filtra powietrza 180 zł, filtra pyłkowego 180 zł - to chyba przesada. Dla jednej pieczątki w czystej książce serwisowej, nie będę ładował się w koszty kosmiczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    david333

ja w zeszłym tyg wymieniałem olej w silniku elf 5w30 do Fapa norma Renault RN720   weszło 7l. całość po kosztach 260pln. wymiana co 10-12 tyś km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    david333

Zygmunt olej Motrio 5w30 rn720 by Renault jest w Automazowszu do dostania za 109pln za 5l. Zobacz czy nie lepiej bedziesz miał kupić olej i dać komuś na miejscu na wymianę, lub kupić olej w warsztacie to wymiana w cenie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ZygaM

Już rozmawiałem ze szwagrem, zostawiając u niego Scenic II na wymianę olejów, kontrolę i ewentualne naprawy zawieszenia, układu hamulcowego.

Wyśmiał mój pomysł z serwisem, powiedział że spoko da sobie radę, bo ma specjalne programy. Wymieniał już oleje w X-Trailach z automatem i to dla niego nie jest jakaś nowość. Ma jakieś oprogramowania darmowe z sieci chyba AutoPrimo i tam jest wszystko, jak wymienić, co zrobić po kolei, jakie oleje, jakie dawkowanie. Ponoć zostanie mi conajmniej polowa kasy w kieszeni niż wizyta w autoryzowanym serwisie i jeszcze broovka zrobimy, jak nie kilka.

Olej zaproponował castrol - zdałem się na jego recenzje, bo już kilka lat wstecz jeździłem na Castrolu, i Fiatem 125, i Astrą i w moim RX4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    yetiq

Ja do swojego Kolesia zalewam ELF Evolution FULL-TECH FE 5W30, wymiana co 15 tys. km z filtrem oleju i powietrza. Oleju wchodzi 7.5 litra, tak, że kupujesz 2 bańki po 5 litrów, a na następną wymianę zostaje 2,5 l i wtedy musisz dokupić tylko jedną. Filtr paliwa wymieniam co 2 wymiany oleju, wtedy, gdy mam kupić jedną bańkę oleju, więc koszty rozkładają się w miarę równomiernie. Na wiosnę zawsze wymieniam filtr kabinowy. Wszystkie filtry kupuję Purflux.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    sebap

Mam mieszane uczucia co do Castrola :???:.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    david333

weź elfa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ZygaM

Dzięki za rady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    DARREK

Zawsze jeszcze podczas wymiany oleju można ściągnąć miskę olejowa i zobaczyć co się dzieje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    kcichy

Castrol robi jakiś olej z normą RN720. Chociaż osobiście też wlałem elfa full tech 5w30 do espace, różnica w cenie pewnie żadna. Masz DPFa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Martinezzz

"Reno" zawsze poleca elfa ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta