Skocz do zawartości
Damian2x

wymiana płynu chłodniczego

Recommended Posts

Tzn. Co jest przyczyną, że pierwszy grzeje się dolny wąż?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli pytasz mnie to nigdzie nie napisałem, że grzeje pierwszy. Wręcz nie może się grzać pierwszy bo to fizycznie niemożliwe. Napisałem, że gdy grzeje się przed osiągnięciem +- połowy skali wskaźnika temperatury to wtedy wiadomo, że termostat za wcześnie się otwiera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jeśli pytasz mnie to nigdzie nie napisałem, że grzeje pierwszy. Wręcz nie może się grzać pierwszy bo to fizycznie niemożliwe. Napisałem, że gdy grzeje się przed osiągnięciem +- połowy skali wskaźnika temperatury to wtedy wiadomo, że termostat za wcześnie się otwiera.

Poszedłem trochę do przodu i myślałem, że z tym wezem jest w tym jakis "myk". Tu nawet nie ma co rozpatrywać tematu dolnego węża. Szkoda brudzic sobie rąk.

Gdy temperatura dochodzi do połowy skali to nie ma najmniejszego powodu, żeby gorny wąż był ciepły, a co dopiero dolny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ale skoro termostat będzie uszkodzony to chyba oba węże będą ciepłe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, ale po zajmować się dolnym wężem, gdy już górny mówi na wszystko? Robi się ciepły za wcześnie i po sprawie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie racja :oops:.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Przymierzam sie do wymiany plynu chlodniczego w Scenicu. 

Gdzie jest jakis odpowietrznik tego ukladu? Chyba ze samo sie odpowietrzy przez korek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy termostacie i na wężu nagrzewnicy  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na wężach do nagrzewniczki szukaj takich cyngwajsów. Odkręcasz i odpowietrzasz. Możesz nie mieć tego ustrojstwa. Tylko UWAŻAJ, płyn chłodzący może być gorący, jeśli będziesz odpowietrzać na pracującym silniku, a praktycznie wtedy się to robi, ja jedynie gaszę w tym momencie silnik - robiłem to u kolegi, u siebie nigdy nie musiałem.

Na zdjęciu, widać zaznaczyłem czerwoną otoczką, po lewej jest puszka pochłaniacza - filtra powietrza, a po prawej pompa servo.

DSC00011.JPG

DSC00012.JPG

Edytowane przez ZygaM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Thx Bro ;) Raczej nie mam tego przy nagrzewnicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie to robiłem w tamtym tygodniu, w tym modelu nie ma korków na wężach tylko śruba do odpowietrzania za obudową termostatu i przy okazji najlepiej też wymienić termostat.

YILvmeo.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Planuję tak to zrobić. Odkręcić korek w zbiorniczku wyrównawczym, zdjąć wąż przy chłodnicy i wylać tyle ile wyleci, zainstalować węża, nalać po max na zbiorniczku wyrównawczym i go zakręcić, odpalić auto i włączyć nagrzewanie na maksa ciepło, delikatnie odkręcić śrubę przy termostacie 1, poczekać jak troszeczkę wycieknie płynu i zakręcić, poczekać jak się odpali wiatrak i może gdzieś pojechać, po paru godzinach dolać płynu do max.

782caf77ba36f1f7bfa1dc2e0fe6e5f2.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Śrubą musi być wykręcona podczas wlewania płynu do zbiorniczka, jak płyn zacznie wypływać przez otwór po śrubie to zakręcasz nalewasz do MAX odpalasz trzymasz na obrotach 5min aż załączy się wentylator i po sprawie. rano jak ostygnie sprawdzasz poziom płynu w zbiorniczku ewentualnie dolewasz do poziomu MAX.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda że należy tą dużą rurę odinstalować coby wylać płyn?

55a7f9c889be.jpg

Znajduje się ona na dole chłodnicy, niestety reduktor znajduje się nad tą rurą i mogą być problemy...

Odpowietrznika przy serwie nie ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, playandwin24 napisał:

tą dużą rurę odinstalować coby wylać płyn?

Tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kupilem sobie tester do plynu chlodniczego i jest ok bo na wodzie dobrze wskazuje.

Wyszla wskazowka poza skale tzn zamarzanie ponad -43 a wzenia gdzies w okolicach 130 stopni. 

Jest sens wymieniac ten plyn? Dodam ze w Polsce auto jest 3 lata i plyn nie byl wymieniany. Byly dolewki i pompa wody wymieniana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, playandwin24 napisał:

ponad -43

Raczej wadliwy tester

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo w układzie jest dużo koncentratu bo wygląda trochę gęsto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta