Skocz do zawartości
Rysal

Waze - najlepsza darmowa nawigacja on-line, idealna na SPOTY

Recommended Posts

Anubis

Srogi punkt dla Yanosika, że Tirowcy (oczywiście nie wszyscy) też ją używają - jest dedykowane urządzenie specjalnie dla nich. A oni jeżdżą dużo i wszędzie. Mapują często nawet mało uczęszczane drogi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Defendu

Kilka dni temu zainstalowałem Waze i muszę przyznać, że jest całkiem dobrą nawigacją jeśli chodzi o wyznaczanie tras czy live traffic ale niestety u mnie na tablecie strasznie się wiesza. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Dla przykładu sygic czy Tom Tom na tym samym tablecie chodzi płynnie i bez żadnej zwiechy. Niestety Waze bynajmniej u mnie wiesza się systematycznie. Jakieś sugestie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wustenfuchs

ja jezdze na here maps lub here go bo roznie sie nazywa mapy off line lub on line korki itp byłem na niej w Chorwacji i jest ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rysal
    4 godziny temu, Defendu napisał:

Kilka dni temu zainstalowałem Waze i muszę przyznać, że jest całkiem dobrą nawigacją jeśli chodzi o wyznaczanie tras czy live traffic ale niestety u mnie na tablecie strasznie się wiesza. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Dla przykładu sygic czy Tom Tom na tym samym tablecie chodzi płynnie i bez żadnej zwiechy. Niestety Waze bynajmniej u mnie wiesza się systematycznie. Jakieś sugestie? 

Korzystam codziennie i nie zauważyłem problemów. Może to kwestia ustawień ? Zobacz sobie na polskie forum Waze, może znajdziesz tam rozwiązanie.

https://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=73

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    75marcin
    Dnia 28.11.2017 o 15:31, Defendu napisał:

Ja miałem podobnie na swoim. Po kombinacjach z nowym systemem, android automation, xposed itp., itd. Niektóre aplikacje wieszało (w tym Waze). Mam wgrany CM12 już z rootem, więc powrót do ustawień fabrycznych i zainstalowałem tylko car launcher, radio internetowe, droid aut. i waze. Teraz wszystko śmiga. Nawet nie muszę używać app settings bo nagle wszystko jakoś samo zmienia orientację ekranu😂. Spróbuj jeżeli to nie problem zresetować i zainstalować tylko te potrzebne w aucie aplikacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Defendu

Hmmm może i Waze nie pobiera wiele internetu ale w Niemczech jest zupełnie inaczej. Otóż przez dwa dni używania tej Nawigacji, jazda jedynie do pracy około 30km w jedną stronę zjadło ponad 1Gb internetu. Niestety w Niemczech internet nie należy do rzeczy najtańszych, za 1Gb internetu trzeba zapłacić około 10€ (w zależności od sieci). Niestety muszę szukać innej alternatywy. Może znacie inną, dobrą polecenia Nawigację mniej pazerną na internet? 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rysal
    Napisano (edytowane)

To jest raczej niemożliwe żeby aż tyle danych pobrało. I nie ma tu znaczenia, czy to Polska czy inny kraj. W Polsce poruszam się z Waze prawie codziennie i nie pobiera mi więcej jak 200MB. Jak robię dłuższe trasy w Polskę, to dochodzi do 300-350 MB.

A jako nowość, Waze uruchomiło możliwość wybrania Motocykla jako użytkownika. Pewnie w tej opcji jakoś inaczej mogą być przeliczane czasy dotarcia do celu.

Edytowane przez Rysal

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Defendu

Rysal rozumiem, że pobierane dane które podałeś są miesięcznie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    david333

Here maps jest dosyc dobra i mozna jej uzywac offline. Sxiaga sie na dysk/karte mape danego kraju i do dzialania potrzeba tylko sygnalu gps

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Defendu

A jak wygląda sprawa live trafic w here? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rysal
    Dnia 6.12.2017 o 11:32, Defendu napisał:

Rysal rozumiem, że pobierane dane które podałeś są miesięcznie? 

Oczywiście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    david333

Nie wiem nie sprawdzalem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    75marcin

Moim zdaniem, jeżeli chodzi o live traffic to waze lepiej sobie z tym radzi. Jechałem przez Gorzów i waze przed samym miastem zmieniło trasę. Jak się okazało w ciągu dosłownie dziesięciu minut (mówili nawet w radio) utworzył się kilkukilometrowy korek. Here nawet nie zareagowało. 

Edytowane przez 75marcin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta