netperformer

Brak iskry na 1 i 4 cylindrze. Sterownik?

Witam

Dziś (Sylwester) auto odmówiło współpracy... Okazało się, że brakuje iskry na 1 i 4 cylindrze. Po "przedzwonieniu" przewodów przejście na sterownik jest z obu cewek wobec czego zdaje się, że sterownik do wymiany :( Coś już wcześniej dawało znaki bo od czasu do czasu zapalała się spirala...

Auto to Scenic I FL 1.6 16V z LPG (czy to ma wpływ?), a sterownik SIRIUS 34 S118301104 8200124318.

W związku z tym pytanie mam czy komuś coś jeszcze przychodzi do głowy? A jeżeli nie to czy podmiana sterownika wiąże się z dużymi problemami i nie chodzi mi o mechaniczne bo mam go już wyciągniętego lecz elektroniczne. Ponoć nie ruszy bo pamięta poprzednie auto i zablokuje immobiliser. Co robić w takim przypadku? Niedługo północ i Nowy Rok, a ja w garażu. Pomóżcie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ponoć nie ruszy bo pamięta poprzednie auto i zablokuje immobiliser.
tak, dlatego trzeba go ściągnąć
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale czy jak kupie sterownik dam radę sam to zrobić, a jeśli nie to gdzie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam nie zrobisz.Dobry elektronik od aut.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A może to nie ECU a jednak przewody? Przejście jest, ale może spadek napięcia i nie ma iskry. Na 1 cylindrze od korka oleju mam 0,0V, a na ostatnim voltomierz mi pływa, a przecież one są połączone i wchodzą do ECU na te same piny. W związku z tym jakie napięcie powinno być na wejściu na cewkę i czy mogę podłączyć na krótko te dwa cylindry do ECU na krótko odcinając stare?

EDIT

Niestety po przecięciu przewodów przy sterowniku wychodzących na 1 i 4 cylinder i podłączeniu żarówki 12V okazało się, że to nie upływy, ale w ogóle nie podaje napięcia... Czy bawić się w poprawianie lutów? Ale powstała też wątpliwość czy dobre przewody przeciąłem - jeśli chodzi o "+" to przedzwonione i nie ma wątpliwości, ale masa może się zamykać przez coś innego jeszcze. Miałby ktoś schemat, albo wiedział nr pinów od podawania napięcia na cewki?????

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego , nie ogarniasz tematu daj do specjalisty bo jeszcze więcej uszkodzisz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dd5687eb30203eb3med.jpg

dd8bbf50d185336amed.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 2.01.2016 o 21:43, zbigniew zalewski napisał:

Kolego , nie ogarniasz tematu daj do specjalisty bo jeszcze więcej uszkodzisz.

Tak zrobiłem tzn. dałem do "specjalisty". Pierwsza jego diagnoza; sterownik mokry, trzeba kupić drugi. Drugi sterownik po paru dniach badania w celu zdjęcia imo - też mokry. Teraz kiedy cała zabawa trwa już trzy tygodnie słyszę że obydwa sterowniki popalone. Normalnie ręce i piersi opadają. W moim przypadku problem dotyczy 2 i 3 cylindra. Jeśli mogę, to proszę  o zdjęcie jak wyżej, ale do 2 i3 cylindra.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy moja prośba jest zbyt daleko idąca? A może jakaś inna pomocna rada?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta