Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich i mam pytanko? Widziałem podpory wału w moim autku i widzę że są juz bardzo miękkie i coś pomału muszę myśleć. Ile wytrzymuje ten wał nie oryginalny i gdzie go można najlepiej kupić .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak napiszesz skąd jesteś, to będę w stanie Ci pomóc, a tak... bez sensu będzie moja pisanina, że jedź do Gdyni do kolegi suchorz (adres, telefon), a Ty masz blisko do Ropczyc, raptem 2 km. Ale ja o tym nie wiem skąd jesteś.

Wał, o ile dobrze przerobiony, czyli przez dobrego znawcę, na dobrych podzespołach itd. powinien Ci wytrzymać około 80 000 km, ale jeśli włoży Ci lipne podpory łożysk, to i 10 000 Ci nie wytrzyma, a kasa prawie taka sama.

A może jesteś z okolic Łodzi, ja z Aleksandrowa mam wał, który przerabiali w Łodzi, adres mogę zdobyć, bo mam kontakt do tego handlarza od części do RX4. A może rozejrzyj się wokoło siebie, może jest gdzieś w okolicy jakiś klub jazdy Off Roodowej, oni mają swoich mechaników.

Najbardziej znany i to nie tylko w allegro, jest elflorek z Ropczyc, ale się ceni, wiadomo, dobrze robi - dobra zapłata

http://moto.allegro.pl/wal-napedowy-ped ... 70836.html

a wałów, tylko nie wiem w jakim stanie są, na allegro jest trochę.

http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... tegory=620

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jestem z woj podlaskiego a dokładnie augustów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poczytaj inne wątki na ten temat było to wiele razy opisywane na forum. W skrócie wał już masz trzeba go tylko przerobić na rozbieralny o ile twój już nie jest przerobiony.Następnie zmienić podpory z łożyskami i jak trzeba to krzyżakami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

właśnie chodzi mi żeby nie kupić jakiejś lipy bo tak jak pisałeś za lipę też trzeba płacić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mój jest niestety ale jeszcze oryginalny i jeszcze problemów nie ma z nim ale widzę że pomału muszę się oglądać a jeszcze jedno oni przerobią mój wał czy mój mi zostanie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zawozisz swój wał do gościa, on Ci przerabia i oddaje Twój. Do tego od razu trzeba wymienić łącznik gumowy wału / sprzęgło elastyczne (uważaj, ponoć są dwa rodzaje i w którego sprawie ja teraz walczę wszyscy myśleli, że jest jeden). Możesz jeździć bez wału, ale na zaśnieżonych czy oblodzonych drogach nie polecam.

Spróbuj skontaktować się z kolegą suchorz właśnie z okolic Gdyni, on da Ci dobry kontakt, właśnie z tamtych stron (chyba, jeśli dobrze pamiętam).

Poniżej wklejam jego profil, napisz do niego pw, bo on rzadko do nas zagląda, (sprzedał swojego RX4), ale na pw zagląda. Ewentualnie konatkt przez jego stronę www jest tam nisko w profilu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
witam wszystkich i mam pytanko? Widziałem podpory wału w moim autku i widzę że są juz bardzo miękkie i coś pomału muszę myśleć. Ile wytrzymuje ten wał nie oryginalny i gdzie go można najlepiej kupić .

oryginalny wał przy jeździe miasto /teren wytrzymuje ok 75 000 km

po regeneracji i przerobieniu na rozbieralny to nie wiem bo jeszcze nikt nie powiedzial ile na nowym rozbieralnym przejechał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mój scenic ma na liczniku 184000km ale wał siedzi nie rozbierany czyli chyba może wytrzymać więcej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mój scenic ma na liczniku 184000km ale wał siedzi nie rozbierany czyli chyba może wytrzymać więcej

moze byl to 2 czy 3 wał wymieniamy w serwisie na nowy nierozbieralny skąd wiesz...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obawiam się, że jednak był wymieniany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tego nikt nie wie ale jak zmieniałem rozrząd to w serwisie mówili mi że wał jest oryginalny z tego samego roku co autko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak chcesz swój wał to około 2 dni. Tak, że możesz mu w jednym tygodniu zostawić a na drugi odebrać. Ja wziąłem jakiś inny i nie wiem czy dobrze czy źle zrobiłem. Ale ogólnie poza "rurą" i złączem przy skrzyni biegów to z oryginalnego wału niewiele zostaje.

ThL Smart Phone ThL W8 ThL W7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć paluch33, ja tez jestem z Augustowa i mam rx4, ale bez wału, takiego kupiłem, noszę się z zamiarem zakupu wału, więc możemy się skontaktować, bo może "hurtem" będzie trochę taniej, pozdrawiam Adam Sobecki.

p.s. tym autem jeździ głównie moja żona, Augustów to małe miasto więc może zwróciłeś uwagę na zielonego RXa z anteną od CB na dachu, którego prowadzi kobieta (ja zwracam uwagę na wszystkie RXy, a jest ich chyba aż 5 w Augustowie :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich.Mam pytanie czy mozecie mi powiedziec jak wymontowac calkowicie naped na tyl gdyz poraz trzeci mam problemy z przekladnia katowa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

4 imbusy z przodu, 4 śruby podpór i 3 na łączniku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem nie reagować, ale jesteś w dziale RX4; ani się nie przywitałeś swoim tematem, ani nie napisałeś jakim bolidem pomykasz. A RX4-kowcom nie darowuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz czesc.Moj RX4 to1,9diesel z 2001r.Wal to juz wiem jak wymontowac ale ja chcialem czasowo wymontowac przekladnie katowa.Czy musze wyciagac skrzynie? Jestem z Debicy a smigam nim po Angli

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tego nikt nie wie ale jak zmieniałem rozrząd to w serwisie mówili mi że wał jest oryginalny z tego samego roku co autko

nie chce mi sie wierzyć ze wał tyle wytrzyma

chyba ze gośc kupił używany wal i wstawił go po tym jak poszedl stary kiedys tam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie chce mi sie wierzyć ze wał tyle wytrzyma

chyba ze gośc kupił używany wal i wstawił go po tym jak poszedl stary kiedys tam

Dokładnie, ewentualnie, chyba że auto ma nie całe 80 000km przebiegu. Około tyle wytrzymuje fabryczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta