Skocz do zawartości
Gwiazdoor

Wibracje od prędkości ok. 90km/h Scenic I 1.8 16V - jaka przyczyna ?

Recommended Posts

Problem jest następujący: Na letnich kołach wibracje zaczynały się w okolicach 140km/h  były one tak mocne że trzepało całą budą, zwłaszcza jak przekroczyło się tą prędkość, puściło pedał gazu i prędkość spadała. Nie przeszkadzało mi to bardzo, po prostu nie przekraczałem tej prędkości i jakoś się nie przejmowałem.

Kilka dni temu zmieniłem koła na zimowe, dwie felgi które jeździły  na tyle prostowałem bo były krzywe o czym wiedziałem już w zeszłym sezonie, teraz dałem je na przód. Wszystkie koła wyważone i felgi wyprostowane ( alusy ).

Wczoraj jechałem drogą szybkiego ruchu i  od prędkości ok. 90km zaczynają się już wibracje, które lekko czuć też na kierownicy ale to raczej przez to, że są one dość intensywne. Zauważyłem, że jeśli samochód przyspiesza cały czas, czyli pedał gazu jest wciśnięty to auto nie wibruje nawet przy wyższej prędkości ok. 110-120km/h lecz gdy tylko puszczę pedał gazu od razu są mocne wibracje auta aż do momentu gdy prędkość spadnie poniżej 90km/h.

Nie mam już pomysłu co to może być, zawieszenie porobione w tym roku, drążek stabilizatora wymieniony wraz z gumami, hamulce - wszystko nowe, amortyzatory tylko z przodu nie wymienione ale sprawne. Opony z zeszłego sezonu Nokiany WR D4 przy zakładaniu oglądałem je dokładnie i nie miałem zastrzeżeń.

Z negatywnych rzeczy jakie zauważyłem - Felgi które dostałem z autem ( jeżdżą na letnich oponach ) ocierają o zaciski, tak jakby były z innego auta i był problem z wyważaniem, bo trzeba było odważniki dawać w innym miejscu.

Te felgi które mam na zimę, kupiłem ze Scenica przed liftem i jak się okazuje z tyłu też ocierają, zeszlifowałem zaciski ale i tak troszkę jeszcze widziałem że trą odważniki ale dosłownie delikatnie - te felgi nie pasują do Scenica po liftingu, mogą być przyczyną tych wibracji ? Czy może to jakiś przegub wewnętrzny czy coś poważniejszego ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 minut temu, Gwiazdoor napisał:

Czy może to jakiś przegub wewnętrzny

Może

Wyważ koła

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem takie same objawy i okazało się że dwie felgi są lekko zwichrowane, zakupiłem nowe i problem ustąpił

Edytowane przez sarpio1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też od kół bym zaczął, może pożyczyć od kogoś takie pewne na 100%

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie felgi sprawdzane przed zimą, dwie tak jak pisałem zostały wyprostowane po 50 dych za sztukę mnie zdarli i do tego wszystkie koła wyważyłem. Pojadę tam jeszcze raz i powiem im jak sytuacja wygląda tylko teraz kolejki straszne a nie mam zamiaru jeździć na letnich bo u nas już śnieg. Gdyby się okazało że to jednak nie koła, tylko przegub wewnętrzny który może się objawiać podobnymi problemami to są jakieś konsekwencje jak on się całkiem rozsypie ? Pytam ze względów bezpieczeństwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stracisz napęd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta