Skocz do zawartości
wustenfuchs

ANKIETA rozwój forum

Rozwój forum  

13 głosów

1. 1. Co sadzisz aby scenicforum.pl przekształcic w stowarzyszenie z osobowoscia prawna?

• jestem za
        4
      • jestem przeciw
        9
    2. 2. Jaka kwotą miesiecznie mogła/mógłbym przekazac jako składkę członkowską

• 1 zł
        7
      • 2 zł
        0
      • 5 zł
        4
      • 10 zł
        2

Recommended Posts

wustenfuchs

Myśle ze forum w swojej formule powoli dochodzi do ściany,

przegladnałem inne fora nie tylko o Renaultach i duzo z nich ma statut Stowarzyszenia

co sądzicie o przekształceniu naszego w Stowarzyszenie.

Niestety bez finansowania w jakiejkolwiek formie zostaniemy w tyle i to mocno.

Forma Stowarzyszenia daje nam wiecej mozliwosci rozwoju, pozyskiwania nowych czlonków, sponsorów itp

wiem nie jest to takie proste ale tez nie jest skomplikowane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ZygaM

Jakie są warunki "stowarzyszenia"?

Jakiś zarząd, skarbnik, księgowa/księgowy? Tak na szybko pytam, bo się nie orientuję, a nie chce mi się szukać "warunków" po internecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wustenfuchs

tak zarzad ksiegowa komisja rewizyjka konto w banku statut itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ZygaM

No skoro skarbnik i księgowa, to zaczną się schodki typu podejrzenia. Nie to, że jestem na nie. Wręcz przeciwnie, za chwilę wyślę głos na TAK, ale przekonasz się, że będzie z tym problem i to potężny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wustenfuchs

Moze ale nie wierze ze na forum nie ma kogos kto ma biuro ksiegowe czy jest ksiegowym i nie poprowadziłby odpłatnie rzecz jasna moze troche taniej ksiegowosci.

Chodzi o to Zygmunt ze forum w takiej formie było dobre 10 moze 5 lat temu teraz bez finansowania jest ciezko zaistniec nie mowiac o przyciaganiu nowych czlonków bo teraz fora to nie tylko jak naprawic to cala społecznosc ze zlotami spotkaniami wigiliami powoli to styl zycia. jesli to sie nie zmieni to bedzie tu 20 aktywnych i tzw apacze i rownia pochyła.

Musza byc darmowe naklejki smycze itp a pozniej zloty za symboliczna złotówke oplacane ze składek itp.

Kwestia pozycjonowania forum w wyszukiwarkach itp.

Jak to mozliwe ze facet ktory sta odzedł ma forum wyzej notowane????????

Skoro nie ma u nas "sponsora" to trzeba to załatwic we własnym gronie.

Stowarzyszenie podnosi forum na wyzszy stopien to juz nie taka zwykła zabawa .

A sa tu ludzie ktorzy sie do tego nadaja i maja to cos i wiem ze sie nie myle

to tylko kwestia checi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    sebap

Może nowy właściciel forum się wypowie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ZygaM
    Napisano (edytowane)

No właśnie. Abstrahuję i nie komentuję "tego" człowieka. ale przekonasz się, że ciężko znajdziemy człowieka, który będzie chciał się zająć finansami - księgowością. już od kilku miesięcy widzę marazm wśród naszych forumowiczów. Widzę ich na wielu innych forach, że się udzielają i to aktywnie. A do nas przychodzą po wisienkę na torcie, bo albo nie mogą sobie poradzić, albo ... nie wiem jak to nazwać. Oczywiście jest też odwrotnie, ale to nie czas i nie przedmiot tematu.

Potrzebujemy się rozwijać - to fakt.

Ale zerknij jeszcze na jedną kwestię. Raczej nikt nie da Ci składki na forum, czy akonto na zlot, na którym się nie pojawi. Było już to pisane jakiś czas temu. No i w sumie mają rację, bo dlaczego ktoś ze Szczecina ma dać kasiorkę, skoro dla niego Zakopane jest za daleko ( i na odwrót ) .

Chociaż zagłosowałem na TAK, to uważam to za NIE REALNE.

Edytowane przez ZygaM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wustenfuchs
    Napisano (edytowane)

nie bardzo rozumiem

Zaliczke na zlot daje ten kto chce jechac. przykładowo koszt 2 dniowego pobytu to 250 wpłaca w lutym 100 zaliczki

jedzie dopłaca nie jedzie przepada - trudno zeby było inaczej.

Odnosnie zlotu za złotówke bo moze o to Ci chodzi to jesli np ze skladek w danym roku zostanie do forum płaci za zlot np po 100 a 150 sie dopłaca.

Poza tym stowarzyszenie ma władze ktore mozna wybierac co daje czlonkom realny wpływ na zarzad czyli wiedza ze cos od nich zalezy

Skarbnik to tylko funkcja pilnuje składek itp wydatki zatwierdza zarzad w jakiej formie okresla statut skladki wpłaca na konto

Edytowane przez wustenfuchs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Pestka
    9 godzin temu, ZygaM napisał:

widzę marazm wśród naszych forumowiczów. Widzę ich na wielu innych forach, że się udzielają i to aktywnie. A do nas przychodzą po wisienkę na torcie, bo albo nie mogą sobie poradzić,

I tu jest  sedno sprawy icon_tak.gif   Nie sądzę żeby zmiana formuły, przekształcenie formalno prawne   forum cokolwiek zmieniła  jeśli forumowicze nie będą mieli dobrej woli i chęci .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wustenfuchs
    Napisano (edytowane)

własnie jest marazm bo forum nie oferuje nawet naklejki na auto za free jest marazm bo oprocz odp na pytania jaki nr czesci nie przyciaga

dla przykładu

klub renault laguna bedacy stowarzyszeniem

https://renaultlaguna.pl/forum/

ta sama godzina u nich na forum 69 zarejestrowanych u nas 7

Edytowane przez wustenfuchs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    next22

Uważam że nie warto iść w koszta przy tak małej AKTYWNEJ liczbie userów.
    Tu się robi kołko wzajemnej adoracij
    :). :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gaijin

Wtrącę swoje trzy groszę

Kilka lat temu bylem jednym z "funkcyjnych" na pewnym japońskim forum i akurat przewijał się temat powołania stowarzyszenia. Sam pomysł był jak najbardziej dobry, gorzej z wykonaniem. Urodziło to wiele wewnętrznych sporów pomiędzy zarządem, funkcyjnymi, klubowiczami i forumowiczami. Ogólnie zaniechano projektu. Z tego co widzę zleciało około 5 lat i nic się nie zmieniło.

Temat do ruszenia pod warunkiem, że będziemy posiadać naprawdę zgraną grupę ludzi. Bez nich to wszystko niestety polegnie w fazie projektu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    szakal

Przy takim toku myślenia, nigdy nie będzie dobrze. Brakuje jakiego kolwiek zainteresowania forum ze strony właściciela.
    Zobaczcie tylko na pomarańczową konkurencje i ich spoty i zloty. Ja robię spoty w Wieliczce i co? Marnie, ostatnio tylko dwie osoby były, ja odpadłem w ostatniej chwili z powodów bardzo osobistych. Zero zainteresowania ze strony administracji, właściciela. U konkurencji, yskie spoty są ogłaszane na fejsie i innych miejscach. Poza tym, oni nie będąc stowarzyszeniem, mają sponsorów, gadżety w ciągłej sprzedaży, na których zarabiają. Ich zlot bez problemu na sto osób. Zresztą gdzie teraz jest bardzo aktywny asiatek? Na pomarańczowym.
    Bez komentarza.
    Pozdrawiam.
    Co złego to nie ja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wustenfuchs

dokładnie szakal !!!  zeby ludzie byli aktywni forum musi im cos dawac  musza byc konkursy z nagrodami musza byc sponsorzy kto sie nie rozwija ten sie cofa

zobaczcie na zainteresowanie konkursem z nagroda i konkursem bez  6:1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dziedzio

Hej, widzę, że planują się zmiany. Powiem coś od siebie, byłem członkiem (poważnym) na dwóch forach, oba się rozpadły.

Pierwsze istniało ponad 10 lat temu, wtedy połączyła nas pasja i jak każdy dorósł, zmienił auta forum upadło, nowi członkowie nie 

płacili składek i po kilku latach (chyba 2) została "stara gwardia". Nie było sensu tego ciągnąć dalej. 

Przy drugim, tutaj już było stowarzyszenie, sytuacja była podobna, na początku każdy zafascynowany, pomoc dla domu dziecka, 

różne fajne akcje, ale z roku na rok było nas co raz mniej. Stowarzyszenie upadło :(

Jestem za rozwojem jak pewnie każdy z Was, może mój głos i tak nie będzie brany pod uwagę, ale ja proponuję aby zostało jak jest. 

No i biorąc fakt, że jestem z północy to na jakieś dodatkowe profity i tak nie mam co liczyć. Większość z Was jest z południa i próbujcie.

Ale nie zmienia to faktu, że szkoda Waszej pracy i zaangażowania :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rysal

Również jestem zdania, że żadne stowarzyszenie tu nie pomoże. Co pewien czas obserwujemy tu nieporozumienia między userami, a jak by do tego jeszcze kasa doszła, to już nie byłoby sympatycznie. Robert, to że forum się trzyma razem nie zależy od smyczy lub naklejki. To jest kwestia ludzi, którym się chce. Również obserwuję i używam pomarańczowego forum, które stowarzyszeniem nie jest i tam ludziska bez przerwy coś organizują. 

Z forumami bywa bardzo różnie. Z racji zmiany auta, jestem obecnie na KIA Sportage i tam to w ogóle mam wrażenie, że nawet admina żadnego nie ma, a o spotach to w ogóle się nie wspomina.

Edytowane przez Rysal

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wustenfuchs

po to jest dyskusja ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ZygaM

Czy zmiana statusu coś da? Nie wydaje mi się.

Tu najważniejsza jest chęć userów, do działania. Prosty przykład właśnie z gadżetami. Było tylu chętnych, że zostały zamówione. Ja i Norbert zamówiliśmy po 20 sztuk, wzięliśmy to (koszty) na własną klatę, odsprzedawaliśmy po kosztach (bo nie zarabialiśmy na kolegach i koleżankach). Efekt był taki, że sprzedawałem je przez rok, a część rozdałem a to kolegom w pracy, a to napotkanym posiadaczom Sceniców.

Jest organizowany jakiś zlot, ileż osób przyjechało na ostatni? garstka. To samo spoty, bryndza. Po prostu ludziom się nie chce, leniwi są.

Propozycja jakiegoś konkursu? Ilu uczestników?

To nie zależy od zarządu tylko od nas samych. Jak komuś się nie chce, to żebyś nie wiem co robił, to i tak Ci się nie uda. Bo albo temu się nie chce, albo tamtemu / tamtej za daleko i jeszcze jątrzy potem, że za daleko. Nie jedziesz, nie pisz nic, po co nabijać posty treścią ... mam za daleko, macie za drogo, nie stać mnie. To głupie podejście tak pisać i od razu deprawuje kolejnych. A tak? Proszę bardzo, był zlot w Chodzieży, skrzyknąłem się Mikołajem i przybyliśmy, choć było bardzo daleko dla mnie jak na tylko jeden dzień.

To wszystko musi wyjść od nas samych, nie tylko od zarządu. Kasiorki nikt Ci nie da na składkę, jeśli nie będzie jechał na jakiś zlot, czy nie będzie kupował gadżetów. To nie ma sensu. Najpierw na tym etapie trzeba zrobić coś, co nas scali, ale to nie tylko od tego zależy, bo główna zależność jest taka, żeby pozostałym się chciało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wustenfuchs

Można nie robić nic 

Zlot ma organizować członek forum?????

Nie to zarząd ma to robić od tego jest jeśli nie ma czasu niech zrezygnuje

Bo właśnie w ten sposób użytkownicy co mają chęć i chcieliby coś zrobić sa zniechęcenii 

Wielu z Was jest na innych forach tam też to Tak wygląda???

Nie tam zarząd to organizuje przypomina zaprasza jaki efekt sami zobaczcie 

W takim razie co robi zarząd oprócz tego że nie zagląda na forum??

W zarządzie powinni być ludzie aktywni nie ważne czy jest na forum miesiąc czy 5 lat

Przy takim podejściu niestety nic się nie zmieni 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    sebap

Strzał w 10:picie:.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta